Moderná gymnastika rozvíja u detí koordináciu, ohybnosť, tanečnosť, pružnosť, obratnosť, cibrí pamäť a rytmiku. Každú hodinu budeme klást dôraz na správne držanie tela a estetiku pohybu.
Na krúžku modernej gymnastiky budú dievčatá cvičiť s gymnastickým náčiním, so švihadlami, obručmi a stuhami, učiť sa choreografie, posiľňovať svalstvo, rozvíjať elasticitu. Hodiny budú sprevádzané hudbou. Počas roka budeme vystupovať na rôznych spoločenských akciách, plesoch.   
Krúžok je vhodný pre všetky dievčatká od 4 do 9 rokov, ktoré majú radi tanec a hudbu.
Na gymnastike nebudeme striktne vytáčať a extrémne naťahovať nohy či chrbát do požadovaných polôh, trénerka bude dávať do popredia talent, rozvíjať dispozície a zdravé sebavedomie dieťaťa v primeranom pôsobení a motivovaní.
Na konci kurzu sa uskutoční ukážková hodina pre rodičov a rodinných príslušníkov, kde si pripravíme a odprezentujeme naučené tance. 
Dievčatá sú po 8.roku odporúčané do gymnastických klubov, pokračujú v rôznych tanečných skupinách, či  konzervatóriách.
Gymnastika vytvori základ pevnosti a pružnosti tela, čo je predpoklad pre ľahšie zdolanie ďalších typov športov, či tancov, ktoré sa rozhodnú deti skúsiť.
 

Pár slov o trénerke:
Tancovala v rôznych divadelných predstaveniach a má dlhoročné skúsenosti s trénovaním gymnastiek, baletiek a krasokorčuliarok. Vyštudovala klasický balet na konzeratóriu v Košiciach. “Nie som klasická trénerka modernej gymnastiky, nedrezúrujem deti a skôr kladiem dôraz na radosť z krúžku, podporujem, rozvíjam talent a učím nové veci, nerobím výber, stačí zaujem a zanietenosť dievčatka. Ak sa objavi veľký talent odporúčam a posielam deti do gymnastickeho klubu.”

Krúžok je k dispozícii dievčatám 4-9 ročným a trénujeme každý PONDELOK o 16tej vo veľkej sále na poschodí (deti 4-6 rokov), o 17tej v malej sále na poschodí (deti 6-9 rokov), v STREDU o 16tej vo veľkej sále a 17tej v malej sále so zameraním na balet (deti 6-9 rokov) a v piatok v malej sále od 15:30.


Viac informácií poskytne priamo trénerka Mgr.Lucia Bučková DiS.art, lickovalucia@yahoo.com, alebo 0944495029.